X. Ročník soutěže REZERVA 2024: Střelba z vojenských zbraní

18. května 2024, výcvikový tábor Jince

V nádherném prostředí Posádkového cvičiště – výcvikového tábora AČR Jince se uskutečnil další, již 10. ročník oblíbené střelecké soutěže REZERVA 2024. Pořadatelem soutěže bylo již tradičně Krajské vojenské velitelství hl. město Praha a organizátorem Svaz vojáků v záloze ČR.

Soutěžilo celkem 36 tříčlenných družstev. Kromě profesionálních vojáků AČR, příslušníků Aktivní zálohy ČR a členů Svazu vojáků v záloze ČR se tentokrát zúčastnila také družstva Magistrátu hl. města Prahy, Policie ČR, Letiště Praha, Celní správy ČR, Vězeňské služby ČR a Hasičského záchranného sboru hl. města Prahy.

Soutěžní družstva poměřila své síly ve střelbě z vojenských zbraní, a to z útočné pušky CZ 805 BREN a pistole CZ 75 SP-01 PHANTOM. Z pušky se střílelo jednotlivými ranami na sklopný terč „nekrytě ležící figura“ na vzdálenost 100 m a krátkou dávkou na sklopný terč „vpřed běžící figura“ na vzdálenost 200 m. Z pistole byla střelba vedena na vzdálenost 20 m na terč „nekrytě ležící figura s kruhy“.

Součástí akce byl i zajímavý doprovodný program, a to hod gumovým granátem na cíl, střelba ze vzduchových zbraní, laserová střelnice, ukázka airsoftových zbraní a zdravotnické minimum.

Vítězové obdrželi poháry ředitele KVV hl. město Praha, předsedy SVZ ČR, medaile a hodnotné ceny, kterými do soutěže přispěla společnost Sellier & Bellot z Vlašimi. Účastníci soutěže si mohli „vystřílet“ i výkonnostní třídy stvrzené certifikátem a příslušnou nášivkou.

Výsledky jednotlivců a družstev:

Výsledky jednotlivců:

Pistole:

  1. pplk. Pavel Kácl – družstvo VzP KVV hl. m. Praha (98bodů)
  2. David Hrdlička – družstvo SVZ ČR (97 bodů)
  3. Karel Krátký – družstvo SVZ ČR (97 bodů)

Útočná puška Bren:

  1. rtn. Marek Malý – rota bojového zabezpečení AZ 21.ztl, Čáslav (72,09 bodů)
  2. npor. Luboš Krejza – družstvo VzP Posádkové velitelství Praha (70,83 bodů)
  3. Martin Kučera – družstvo Letiště Praha 001 (67,21 bodů)

Výsledky družstev:

  1. Školní policejní středisko KŘP Praha s celkovým skóre 379,34 bodů.
  2. Družstvo SVZ ČR s celkovým skóre 355,31 bodů.
  3. Družstvo VzP 24.zdl Praha – Kbely s celkovým skóre 348,50 bodů.

Ke stažení:

Soutěž REZERVA 2024 byla nejen skvělou příležitostí k předvedení střeleckých schopností, ale také k upevnění kamarádských vztahů mezi členy různých jednotek. Navzdory rozmarům počasí si účastníci užili nejen soutěžení, ale i výměnu zkušeností a přátelské rozhovory. Posilnit se mohli vynikající stravou, kterou připravili příslušníci Vojenského útvaru 7935 Jince.

Organizátoři již nyní plánují další ročník, který slibuje být ještě zajímavější a nabitý akcí. Děkujeme všem závodníkům za jejich účast a těšíme se na další setkání na střelnici.

Na viděnou v roce 2025!