O nás | KVZ Praha 10

Střelnice Na Haldě
Střelnice Na Haldě

O klubu KVZ Praha 10

Náš klub KVZ PRAHA 10 má v současné době již téměř 80 členů, a to včetně dětského střeleckého kroužku KVZ PRAHA 10 – JUNIOR. Těžištěm naší činnosti jsou střelecké soutěže postavené na branném principu, tedy dynamičtější střílení s akčními prvky. Střílíme samozřejmě i terčové disciplíny na přesnost, avšak vše s důrazem na bezpečnost, rychlost a spolehlivé zvládnutí zbraně. Terčem přitom nemusí být jen pevně stojící papírové kruhy, používají se například kovové padací terče zvané poppery, gongy a další. Střílí se většinou obouruč, někdy však může být nařízena střelba jen jednou rukou (slabou či silnou) a během plnění disciplíny je také občas vyžadována změna polohy (střelba v kleče) nebo změna pozice (přesun na jiné místo). Střelec může být omezen bariérou v místě, odkud střílí nebo část terče může být za zástěnou.

Zpravidla pořádáme šest závodů ročně, a to z velkorážních i malorážních pistolí a z vojenských a malorážních pušek se zaměřením na střelbu na přesnost, ale nevyhýbáme se ani akčním disciplínám. Na střelnici, kde klubové závody pořádáme, je možno střílet na libovolnou vzdálenost až do 100 metrů. Na námi pořádané soutěže se přihlašuje elektronicky pomocí přihlašovacího formuláře (odkaz na formulář a QR kód jsou vždy součástí propozic). Zúčastnit se mohou i nečlenové Svazu vojáků v záloze. Přijímání nových členů se nebráníme, zájemce o členství rádi uvidíme na soutěži, kde se domluvíme i na dalším postupu. Případně je možné nás přímo kontaktovat.

KVZ Praha 10 je součástí Svazu vojáků v záloze České republiky, z.s. a řídí se jeho stanovami. Svaz vojáků v záloze České republiky (SVZ) je občanským sdružením, zřízeným ke sportovním a jiným branným společenským aktivitám obyvatel České republiky. SVZ je zaměřen na osvětu střelectví a propagaci Armády České republiky. Na zásadách nepolitičnosti, nezávislosti a dobrovolnosti sdružuje fyzické i právnické osoby se zájmem o střelbu, vojenství a o další související činnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..