II. ročník soutěže juniorů, O pohár předsedy KVZ Praha 10

Dětský den

V sobotu 15. června 2024 se konal již druhý ročník tohoto střeleckého závodu. Letos přilákal celkem 41 mladých střelců z několika střeleckých kroužků, ale i závodníky doposud trénující na volné noze. Bojovalo se opět ve čtyřech disciplínách, vzduchová puška vleže s oporou, vzduchová puška vstoje, vzduchová pistole a hod granátem na cíl. Hlavní cenu a pohár předsedy klubu nakonec i díky všem pěti přesným hodům granátem bral Oliver Vít z KVZ Praha 10, který nasbíral celkem 268 bodů. Na druhém místě se umístil Vítek Rubeš ze SSK Kralupy nad Vltavou s 263 body a třetí příčku obsadil Tomáš Gajdorus startující za KVZ Praha 10 s 258 body.

Vítězům gratulujeme!

V rámci dětského dne, který probíhal na střelnici paralelně se soutěží, mohly děti pod dohledem zkušených instruktorů SVZ ČR zkoušet střelbu ze vzduchovek na špejle, plechovky a různé střelničky a získat za své výkony drobné ceny. Dále bylo možné si prohlédnout airsoftové repliky různých zbraní nebo třeba shlédnout tankovou bitvu reálně vyhlížejících modelů. Ta, doplněna o skvělé zvukové efekty a dým dýmovnic, byla hitem letošního ročníku a přitahovala pozornost všech věkových skupin návštěvníků akce.  Organizace pak myslela i na rodiče, kteří závodníky na soutěž přivezli a dopřála jim možnost ukrátit chvíli střelbou ze vzduchovky vz.47.  Pokud tedy zrovna nevyužívali pohostinnosti bufetu střelnice nebo nefandili svým mladým reprezentantům.

Výsledková listina byla pak opět jako vloni sdílena online prostřednictvím QR kódů rozmístěných po střelnici a každý tak mohl na svém mobilu s napětím sledovat, jak se pořadí postupně vyvíjí.

Celý den se nesl v duchu fair play a přátelské atmosféry a to nepochybně také přispělo k úspěšnému průběhu akce

Díky patří opět téměř třicítce dobrovolníků letošního realizačního týmu, kteří tu zdarma položili značnou část své soboty na oltář rozvoje střeleckého sportu a branné výchovy naší mládeže. Stejně tak je na místě poděkovat i sponzorům akce z řad členů KVZ P10 a ústřední radě SVZ ČR za příspěvek na konání akce.

Ještě v průběhu události vyjádřilo několik dětí svůj úmysl zúčastnit se tu i příští rok. Tak to je skutečně to nejcennější hodnocení, které se organizátorovi může dostat!  Už se tedy všichni těšíme na viděnou na 3. ročníku.

Fotogalerii naleznete ZDE.

Za KVZ Praha 10

M.Š.