Střelecká soutěž Rezerva 2023

AKTUALITA: Výsledovka ze soutěže Rezerva 2023 je ke stažení ZDE

 

Vážení příznivci střeleckého sportu,

sobotu 13. května 2023 se uskuteční 9. ročník střelecké soutěže REZERVA.

Tento prestižní závod tříčlenných družstev se koná v Posádkovém cvičišti – Výcvikovém táboře Jince (bývalý VVP Brdy). Je organizován podle pravidel pořadatele, kterým je Krajské vojenské velitelství hl. m. Praha, v souladu se Všeobecnými pravidly sportovní střelecké činnosti a Technickými pravidly Svazu vojáků v záloze České republiky při dodržování zásad stanovených služebním předpisem Armády České republiky Vševojsk-4-2. Účastníky soutěže letos budou profesionální vojáci – příslušníci AČR, příslušníci Aktivních záloh ozbrojených sil ČR a členové Svazu vojáků v záloze ČR.

Stravování je zajištěno přímo v místě konání soutěže oproti úhradě (snídaně a oběd).

Doprava je vlastní nebo je možné zdarma využít autobus pořadatele z Prahy do místa konání soutěže a zpět (VZ 8220 Praha, ul. Generála Píky 1, Praha 6 – Dejvice, odjezd 13.5.2023 v 06:00 hod.).

Soutěžní disciplíny: střelba ze služební pistole vz 82 na terč č. 4 „nekrytě ležící figura s kruhy“ ze vzdálenosti 20 m a střelba ze samopalu vz. 58 na 3 x sklopný terč č. 6 ze vzdálenosti 100 m jednotlivými ranami a 3 x sklopný terč č. 8 ze vzdálenosti 200 m krátkými dávkami. Kromě pořadí družstev se vyhodnocuje i pořadí jednotlivců. Použití soukromých zbraní není dovoleno.

Propozice k soutěži ke stažení zde …

Informační leták ke stažení zde …

Předregistrace do soutěže: elektronický přihlašovací formulář (jen pro členy SVZ ČR – příslušníci AČR a AZ ozbrojených sil ČR se přihlašují cestou KVV hl. město Praha).

Informace pro účastníky soutěže – příslušníky AČR a Aktivních záloh OS ČR zveřejněné na webu Krajského vojenského velitelství – hl. město Praha: klikněte zde …

O minulém ročníku si můžete přečíst příspěvek, který jsme publikovali na našem webu nebo článek, který byl zveřejněn na stránkách MO ČR. Rovněž tak se můžete podívat na video, které o minulém ročníku natočil člen našeho klubu Tomáš Bada.

Fotogalerie z minulého ročníku je ke zhlédnutí zde …