KVZ Praha 10 JUNIOR & CZECH SNIPER CUP 2023

V sobotu 19. srpna proběhlo na střelnici v Ludvíkovicích u Děčína další kolo oblíbené soutěže ve střelbě do dálky, CZECH SNIPER CUP 2023. První šestice mladých střelců z našeho kroužku tu po několika měsících příprav dostala možnost startovat v kategorii DOROST, vypsané pro mládež od 12 do 18 let věku. Ani v této kategorii ovšem rozhodně nejde o nějakou zážitkovou střelbu a trefovat figuru ve vzdálenosti 390m vyžaduje již opravdu jisté střelecké znalosti a dovednosti. Všech šest nominovaných muselo nejprve předvést své kvality v oblasti bezpečné manipulace se zbraní. Ve vzdálenosti 10m pak spolehlivě zasahovat vzduchovkou terčové záslepky pěti ranami po sobě a to opakovaně. Následovaly 2 speciální půldenní tréninky ve střelbě z kulovnice ráže .223Rem s výukou bezpečného ovládání zbraně, nastavení puškohledu a praktickou střelbou na redukované terče ve vzdálenosti 50m. Až poté jsem si troufnul nás do soutěže přihlásit.

Je mi velikým potěšením konstatovat, že všichni naši mladí snipeři prošli závodem se ctí. Bezpečně a poměrně spolehlivě dokázali zasahovat terče ve vzdálenostech 100, 200, 300 a 390m, včetně úvodní „studené“ rány, která byla tentokrát ve vzdálenosti 167m.

První místo nakonec zaslouženě obsadil zkušený mladý střelec Michal V., naši střelci Martin Š. a Jonáš R. vybojovali místo druhé a třetí. Cenu útěchy bral nakonec náš Oliver. Jeho ztráta na vítěze byla ovšem pouhých 47 bodů, což  v jednačtyřiceti raném závodě bylo na první start také velmi slušné. Ještě o něco lépe se dařilo bodovat Elišce, Jasmíně a Honzovi, dalším členům našeho sniper-junior týmu pro rok 2023.

Všem vítězům gratuluji, všem střelcům kategorie DOROST vyjadřuji své uznání.

Je ale také třeba velice poděkovat organizátorům soutěže Lubošovi a Renatě Cyprichovým, že kategorii DOROST vypisují a podporují tak rozvoj střeleckého sportu mládeže. Navíc v této velice atraktivní střelecké disciplíně. Organizaci soutěže to činí určitě náročnější. Velmi si tedy vážím té příležitosti, se s našimi juniory Ludvíkovického klání účastnit. Děkujeme za ni!

Všem našim střelcům se soutěž moc líbila a všichni by se rádi, pokud bude další příležitost, zúčastnili znovu.

Já mohu jen slíbit, že se v našem trenérském sboru budeme snažit, aby takových příležitostí bylo co nejvíce. 😉

Sportu tedy ZDAR, tomu střeleckému ZVLÁŠŤ!

Za KVZ-P10

M.Š.

2023-08-19 KVZ Praha Junior & Czech Sniper Cup 2023